Když jsme v roce 1989 kupovali první kinofilmovou zrcadlovku Praktica pro dokumentaci rodinných akcí, neměla jsem tušení, jakých rozměrů tento koníček nabude po téměř třiceti letech …

Postupně jsem se od „analogové“ fotografie na kinofilm a střední formát prokousala k profesionální digitální technice Canon. Víkendy, strávené v zatemněné koupelně s vůní fotografické chemie (a vína), během nichž se člověk naučil „řemeslo“, nahradily hodiny a hodiny strávené před počítačem při postprodukci fotografií (už jen s vůní vína …). Kufříky s archivem negativů nahradily kufříky s harddisky fotoarchivů.

 Nemám fotografické vzdělání, jsem čirý samouk. Vyzkoušela jsem spoustu fotografických disciplín – některé mě oslovily více, jiné méně.
Ale s příchodem nového člena rodiny – labradoodlice Kuky, se focení psů stalo mojí TOP disciplínou.
Celou tu dobu – stejně jako na počátku – ale zůstává fascinace fenoménem fotografie, kouzlem zastavení a vizualizace okamžiku, který je vždy jedinečný a neopakovatelný. Přitahují mě proměny a moc světla, kdy jedna a táž scenérie působí v různém osvětlení pokaždé jinak a dokáže vzbudit naprosto odlišné pocity. Celou tu dobu se ve svých fotografiích snažím nahradit jejich chybějící třetí fyzický rozměr rozměrem osobním, emočním. Svoji práci se vždy snažím odvést poctivě a z rukou dávám pouze fotografie, se kterými jsem spokojená jak po stránce kvality, tak záběru.  

 Pokud se vám moje fotografie líbí a přáli byste si mít podobné se svým čtyřnohým miláčkem, neváhejte mě kontaktovat. K focení využívám venkovní prostředí pro přirozené a bezprostřední záběry.  Myslím, že je mnohem příjemnější, když může pejsek focení absolvovat při procházce a hraní si venku. Pak i případné pózování snáší mnohem lépe. 

Jako lokalitu preferuji Plzeň a blízké okolí, ale není problém za vámi zajet. Co se týká finanční stránky, vše záleží na délce focení, druhu fotografií, kolik fotografií byste si přáli, k jakému účelu, případně cestovní náklady. Takže vše doladíme  až při kontaktování. Pokud je to možné, ideální je se předem sejít, nejlépe i s vaším psím parťákem a osobně probrat detaily.

Věřím, že neexistují „dobré“, nebo „špatné“ fotografie, ač pro jejich rozpoznání existují objektivní pravidla. Existují jen fotografie, které vás osloví, nebo neosloví …

menu

Social Media